Energieverbruik meten en managen

Wil je meer grip krijgen op je energieverbruik? Energieverbruik meten en managen kan overweldigend lijken. Hier lees je alles over hoe je jouw energiemanagement effectief en efficiënt in kan richten.

Energiegebruik monitoren en bijhouden

Wanneer je de hoeveelheid verbruikte stroom in een woning of kantoorpand gedetailleerd monitort, kun je eenvoudig energiebesparende maatregelen nemen. Dit kan je alleen op verschillende manieren aanpakken. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om je verbruik af te lezen via je maandelijkse energierekening, alleen zijn er gedetailleerdere en betrouwbaardere manieren. Je kan bijvoorbeeld gebruik maken van meerdere kWh meters, een energiemanagementsysteem en zelfs van gebouwautomatisering. Hieronder vertellen we je graag meer over deze en andere opties.

Slimme meters & energieverbruiksmanager apps

De eerste stap in het inzichtelijk maken van je energieverbruik is het installeren van een slimme meter. Deze meet namelijk nauwkeurig je energieverbruik. Hiernaast stuurt deze meter, in tegenstelling tot digitale niet-slimme meters, automatisch je meterstanden door. Daardoor hoeft de eindgebruiker de meterstanden niet meer zelf door te geven aan de energieleverancier. Wil je alles te weten komen over slimme meters? Lees hier dan meer.

Energieverbruiksmanager

Een relatief nieuwe ontwikkeling is het gebruik van zogenaamde energieverbruiksmanager, ook wel verbruiksmeter of energiemonitor genoemd. Hiermee kan je vervolgens energieverbruik aflezen via een scherm aan de muur, een applicatie op je telefoon of een website. Deze systemen werken door een apparaat te verbinden met de P1 poort op de slimme meter. De toegevoegde waarde van deze apps is dat de totaalwaarden die gemeten worden door de slimme meter, direct inzichtelijk zijn voor eindgebruikers.

Gedetailleerder meten met kWh energiemeters

Op basis van het totale energieverbruik van je huishouden of bedrijf is het alleen zeer lastig om goed onderbouwde energiemanagement keuzes te maken. Hiermee weet je namelijk nog niet hoe je verbruik opgebouwd wordt, en waar je het best op een onderbouwde manier energiebesparende maatregelen kan nemen. Wanneer je meer gedetailleerde informatie wil verzamelen zijn tussenmeters, ook wel kWh-meters of energiemeters genoemd, een goede oplossing. Deze kilowattuur meters zijn namelijk breed inzetbaar. Zo kan je ze gebruiken als extra meter voor je totale energieverbruik, maar ook om het energieverbruik van één of meerdere groepen of apparaten te meten. Daardoor kan je bijvoorbeeld gedetailleerd het verbruik van een laadpaal, een specifieke ruimte of de opbrengst van je zonnepanelen in kaart te brengen. Met deze meters is het dus mogelijk om duidelijke besparingskansen te ontdekken. Daardoor wordt het nemen van effectieve energiebesparende maatregelen eenvoudiger.

Uitgebreider energiemanagement

Wanneer je gebruik maakt van meerdere tussenmeters, is het wel nog steeds nodig om zelfstandig de gemeten data bij te houden en te analyseren. Daardoor kan de hoeveelheid data snel overweldigend worden. Het gebruik van een uitgebreid energiemanagementsysteem kan in dit geval veel meerwaarde hebben. Deze energiemanagement tools voor bijvoorbeeld kantoren verzamelen én analyseren namelijk álle gemeten data op één plek. Wanneer er genoeg data verzameld is, kan het systeem zelfs een voorspelling weergeven van je toekomstige gebruik. Hierdoor heb je niet alleen maximaal inzicht in hoe je energieverbruik opgebouwd wordt, maar wordt dit gelijk voor je door vertaald naar bruikbare analyses en toekomstvoorspellingen!

(Gebouw)automatisering, de kers op de taart

Met een energiemanagementsysteem is het ook mogelijk om een stap verder te gaan. Een energiemanagementsysteem kan namelijk door gebouwautomatisering ook het energieverbruik op kantoor aansturen. Met gebouwautomatisering is het dus relatief eenvoudig om het energieverbruik optimaliseren. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om in te stellen dat laadpalen alleen werken wanneer je zonnepanelen energie opwekken, en meer. Kortom is het met energiemanagement en gebouwautomatisering mogelijk om het volledige energieverbruik van je (bedrijfs)pand efficiënt en effectief te beheren.

Tref energiebesparende maatregelen met de resultaten

Ben je op zoek naar een passende manier om je energieverbruik bij jou op kantoor te monitoren en managen? Ontdek dan de energiemanagement oplossingen van Controlin en profiteer van onze uitstekende service. Met jarenlange ervaring en kennis is ons team in staat om je technisch advies te bieden dat aansluit op jouw wensen en benodigdheden. Nog andere vragen over energiemanagement op kantoor? Wacht dan niet langer en neem direct contact op met onze supportmedewerkers. We zijn iedere maandag tot en met vrijdag bereikbaar via telefoon 31 (0)180 330 522 of per mail sales@controlin.com. We helpen je graag verder!

Succesvol samenwerken

Een goed advies, betrouwbare service en hoge kwaliteit producten; dat is wat onze klanten van ons mogen verwachten. Niet alleen onze producten en diensten, maar ook onze afdelingen en elk van onze medewerkers zijn een essentiële schakel in het geheel. Stuk voor stuk schakels die bijdragen aan een passend eindresultaat waar onze klant mee verder komt en die zorgen voor een succesvolle samenwerking.

  • Alle productinformatie en -documentatie voorhanden op de productpagina’s
  • Van vraagstuk/probleemstelling tot after sales staan we klaar voor klanten
  • Snelle levering van (maatwerk) producten, grotendeels uit voorraad
  • Variatie in technisch advies, op locatie of in onze test- en trainingsruimte
Wat kunnen we voor jou betekenen?